komunikacije
Uvod
V naši starajoči se družbi vse večje število starejših ljudi vpliva na delovanje sistemov zdravstvenega varstva. V prihodnosti bo večina zdravstvenih delavcev po vsej Evropi delala s starejšimi ljudmi v različnih okoljih (npr. v skupnosti, doma, v okviru dolgotrajne oskrbe).
Vendar tako formalni kot neformalni oskrbovalci večinoma niso pripravljeni na soočanje s potrebami starejših3. Kompleksnost potreb po zdravstveni oskrbi v starosti se povečuje in spopadanje s temi potrebami zahteva posebne sposobnosti, kot je komunikacija.
V tem besedilu je predlagan niz učnih ciljev, ki se osredotočajo na komunikacijo, za katere menimo, da jih morate doseči vi, poklicni negovalec starejših.
Sprejemni preizkus za komunikacijo
Če želite preizkusiti svoje znanje in obstoječe veščine o komunikaciji, si vzemite nekaj minut časa in odgovorite na naslednji vstopni test.
Materiali za tečaj
Vadba
To besedilo je del gradiva za tečaj projekta Erasmus Care4You »Izboljšanje mehkih veščin starejših negovalcev«. Kar zadeva starejšo populacijo, je namen storitev varovati dobro počutje, zdravje in funkcionalno sposobnost starejših ter podpirati njihovo neodvisno življenje. To je mogoče doseči s pomočjo multidisciplinarnih kompetenc in veščin. Verjetno je pričakovati, da bodo nove poklicne skupine, ki so se pojavile v skrbi za starejšo populacijo, postale večstranski ponudniki pomoči. Te skupine se bodo najverjetneje udeleževale krajših izobraževanj in usposabljanj, kot smo jih navajeni dandanes, da bi na tak način zagotovile hiter odziv na spreminjajoče se potrebe po kompetencah v poklicnem življenju (Taipale-Lehto in Bergman, 2015).
Webinar
Končni test
Če želite preveriti svoje končno znanje o komunikaciji, si vzemite nekaj minut časa in odgovorite na naslednji končni test.